Jak opanować triki piłkarskie

Jeśli ktoś pragnie opanować triki piłkarskie powinien nastawić się na regularne treningi i cierpliwie czekać na efekty. Na początek powinno wykonywać się najłatwiejsze układy i stopniowo przechodzić do coraz trudniejszych. Pierwsze ćwiczenia polega na podrzucaniu piłki i chwytaniu jej na stopę. Powinno się to powtarzać kilka razy. Są dwa sposoby wykonywania ćwiczeń. Pierwszy to odbijanie piłki złapanej w powietrzu, a drugi to łapanie piłki odbitej od ziemi. Ważne, żeby treningi powtarzać regularnie, bo to jest gwarancją sukcesu.

piłka nożna

Autor: Jon Candy
Źródło: http://www.flickr.com

Kolejną częścią treningu jest odbijanie piłki udami. To także powinno wykonywać się na dwa rodzaje. To podstawowe ćwiczenie i bez jego opanowania nie da się przejść do bardziej zaawansowanych. Odbijanie piłki główką to ostatnia część pierwszego treningu. Również trzeba powtarzać to kilkakrotnie. Te trzy ćwiczenia powinny stanowić solidną podstawę każdej nauki, nawet wtedy, gdy wykonywać się już będzie bardziej złożone triki. Bardzo ważnym aspektem jest motywacja do treningu.

Jeżeli po przeczytaniu publikowanego artykułu będziesz chciał poszerzyć dane na omawiany wątek, to pomocne omówienie (http://maleskrzaty.pl/) bardzo Ci może pomóc – kliknij i zobacz!

Aby osiągnąć cel i nie stracić zachęty, powinno się odnaleźć coś, co nas motywuje. Są to na przykład filmiki z trikami lub znajomi. Ma to być coś, co podtrzymuje na duchu w trakcie ćwiczeń.

A skąd czerpać inspiracje na nowe triki piłkarskie? Jednym wyjściem są filmy instruktażowe, które odnaleźć można w Internecie. Wystarczy obejrzeć je kilka razy i treningach będziemy w stanie wykonać je samemu. Innym sposobem wspólne ćwiczenia z przyjaciółmi. Można powtarzać zauważone gdzieś triki albo wymyślić coś nowego. Jest to duża motywacja a także doskonała zabawa. Jak już było wspomniane, nawet najciekawsze instrukcje i porady nie pomogą bez regularnego treningu. Aby tak się nie stało należy pilnować zajęć i nie tracić motywacji. Wtedy nawet najcięższe i najtrudniejsze triki będę wykonalne.