Jak przygotować się do grillowania oraz które akcesoria nabyć na grilla?

Śliczną, gorącą i słoneczną pogodę warto wykorzystać na grillowanie, bowiem jest to znakomity i bardzo miły sposób na spędzanie wolnego czasu w gronie zażyłej rodziny oraz przyjaciół. Grillowanie daje niemało radości, ponieważ zdołamy cieszyć się wyjątkowym towarzystwem oraz fenomenalnymi, dobrymi potrawami z grilla oraz pachnącymi zapachami unoszącymi się dookoła. Nim jednak zabierzemy się za grillowanie, dowiedzmy się jak trzeba się do tego szykować oraz które akcesoria grillowe prawdopodobnie będą nam potrzebne.

szaszłyk

Autor: Foodpanda.pl
Źródło: Foodpanda.pl
W trakcie grillowania powinno się mieć każde najważniejsze akcesoria pod ręką. Przynależą do nich: rękawice do grillowania i fartuch, wielki nóż, jaki przyda się do krajania pieczywa i mięsa, oraz drobny nożyk do cięcia warzyw, owoców. Do tego pożyteczne okażą się łopatki drewniane i wielkie szczypce, jakimi zdołamy obracać oraz zdejmować z rusztu rarytasy grillowe. Jeśli zamierzamy przygotować mniejsze przekąski, na przykład szaszłyki to potrzebnie kupmy patyczki do szaszłyków, które bez trudności odkryjemy w wielu sklepach z akcesoriami grillowymi, a także w marketach i hipermarketach. Patyczki do szaszłyków (takie jak tutaj: zobacz) kosztują mało, zaś smak szaszłyków naturalnie zostanie w pamięci każdego z nas. Przyrządzając szaszłyki, nie zapomnijmy o tackach czy też folii aluminiowej – akcesoria te pomogą nam przyrządzić mniejsze, delikatniejsze potrawy, nie jedynie szaszłyki, lecz także owoce, ryby lub warzywa. Koniecznie nabądźmy także talerzyki, serwetki i papierowe ręczniki.

Oprócz akcesoriów do grilla, wskazane jest zastanowić się też nad miejscem jego umieszczenia. Zadbajmy o to, by dym klapy dymowe z grilla nie frunął na obecnych gości i ustawmy stół w nieco większej odległości od grilla. Jednocześnie towary do grillowania, sałatki lub inne przekąski postawmy na stole w cieniu, dzięki czemu na dłużej zachowają one swoją świeżość. Jeżeli planujemy grilla wieczorem, zadbajmy o należyte oświetlenie, na przykład lampiony ze świeczkami albo lampy solarne.