każdego roku zwiększa się popularność rzeczy wojskowych. Z czego to się bierze? Jaki jest tego powód?

Ekwipunek wojskowy jest niezwykły i to pod wieloma względami. Oprócz tego, że ma duże zastosowanie, tododatkowo wiele ludzi ceni sobie taki wojskowy styl. Nie chodzi o to, że ktoś zwykle ubiera się jak wojskowy (mimo że niektóre elementy ubrania mamy okazję spotkać), ale jak przychodzi do tego możliwość, to czerpie z wojskowego ekwipunku.

Doskonałym przykładem niech będzie tak zwany survival, czyli sztuka sklep dla plastyków przetrwania. W przypadku naszego tematu szczególnie interesującym zjawiskiem jest survival wojskowy. To podobnie jak w wojsku, uzyskanie umiejętności obiecujących zachowanie sprawności życia dla wykonania określonego zadania. W trakcie takich zajęć mogą pojawiać się formy rekreacyjne, lecz survival wojskowy musi być potraktowany jako prawdziwe utrzymywanie militarnej sprawności. Zawsze więc konkretna grupa osób jest wymagana, żeby mogli działać, na wypadek, gdyby niezbędne były działania wojenne. Jak widzimy dzisiaj, bardzo odżyła ta idea, bo w jakiś sposób nie jest nam dane czuć się do końca pewni. Zobacz biwakowy.

Mapa i kompas

Autor: hisks
Źródło: http://www.sxc.hu

Za wschodnią granicą bez wątpienia trwa wojna, więc coraz więcej osób chce się przygotować na najgorszy scenariusz. Nie chodzi nawet wyłącznie o to, że szykowana jest broń i dobreubranie, ponieważ mnóstwo ludzi wykorzystuje z innych form militarnych wyposażenia, jak siatka maskująca – link. Zwłaszcza, że tego typu akcesoria są niezastąpione także podczas pokoju. Zawsze można coś odgrodzić, zakryć, a jednocześnie dobre wykonanie kibicuje zachowaniu trwałości. W takim sensie, jeśli mówimy nawet o pospolitym survivalu, czyli wypadzie w góry i mierzenie się z różnorodnymi zadaniami, to odzież robocza czy pozostałe akcesoria, jak opisana wcześniej siatka maskująca, to niezwykle istotne elementy. Właśnie to jest najistotniejsza siła tego typu akcesoriów.

Odzież militarna

Autor: USAG- Humphreys
Źródło: http://www.flickr.com
Jeżeli coś jest przydatne na wojnie, jest tworzone, żeby stawić czoła ciężkim warunkom, to znaczy, że jest wytrzymałe, i jak to niektórzy powiedzą „nie do zdarcia”. Po co korzystać z niesprawdzonych materiałów, kiedy w przypadku wojskowej odzieży i rozmaitych pomocy mamy zagwarantowaną gwarancję trwałości i pewności w każdych warunkach. Nie trzeba być survivalowcem, ani wielkim miłośnikiem wojska, żeby to móc docenić.