Survival w lesie – jaki nóż kupić, by czuć się przygotowanym?

Prawdziwy, samodzielny obóz w lesie stanowi z pewnością szczyt marzeń każdego z mężczyzn i nie tylko. Jesteśmy wtedy całkiem zdani na siebie, otoczeni surową naturą i oddaleni od dzisiejszej cywilizacji. W tej sytuacji najistotniejsze jest to, aby przed podróżą odpowiednio przygotować się do czekających trudności. Kluczową rzeczą staje tutaj nóż, który wykorzystamy zarówno do zapewnienia sobie bezpieczeństwa, jak również do bardziej prozaicznych czynności. Jaki nóż warto jest nabyć?

Wybór noża na przeróżne okoliczności

drzewa, las

Autor: Jose Gonzalez
Źródło: http://www.flickr.com

Najczęściej wybieranym przez fanów survivalu nożem jest niewątpliwie nóż Bear Grylls. Przedmiot ten charakteryzuje się wyjątkową wytrzymałością i niezawodnością, dzięki czemu doskonale sprawdzi się w różnych warunkach, nawet tych bardzo wymagających- świetna strona. Przy pomocy tego rodzaju noża łatwo przetniemy drewno, zrobimy dziurę w glebie i wykonamy wiele różnych czynności, które umożliwią nam przeżycie| funkcjonowanie podczas pobytu w samotności w lesie.

Jeżeli szczegółowo pragniesz zgłębić dane na opisywany temat, to koniecznie wejdź na serwis www (http://www.studio29poznan.com/wynajem-studio/). W tamtym miejscu znajdują się przykuwające wzrok wiadomości, które zostaną Ci w głowie na długo.

Biorąc pod uwagę liczbę czynności, do których możemy wykorzystywać nóż, nie powinniśmy na nim oszczędzać. Choć legendarny nóż Bear Grylls nie zalicza się do tańszych na rynku, opłaca się w niego zainwestować, by polepszyć własne poczucie bezpieczeństwa i otrzymać akcesorium, które bez wątpienia posłuży nam przez długi okres czasu.

Jak schować nóż podczas obozu, by nie wywołać paniki wśród napotkanych osób?

Wbrew pozorom, lasy wcale nie są całkiem wyludnione i dosyć często możemy w nich spotkać ludzi – szukających jagód, spacerujących lub dbających o porządek leśnego terenu. Należy w tym wypadku unikać sytuacji, w których nasz nóż wygląda na za bardzo wyeksponowany, aby ich nieumyślnie nie przestraszyć. W tej sytuacji świetnie nadają się np. kabury Glock, które zgodnie z prawdą oryginalnie służą do przechowywania palnej broni, jednakże możemy je wykorzystać także do przenoszenia noża. Poza tym są one dość pojemne i możemy do nich trzymać również inne drobiazgi, które nie chcemy zgubić na obozie- najnowszy wpis. Kabury Glock są wytwarzane z wyjątkowo wytrzymałych materiałów – sprawia to, że zniosą przeróżne warunki pogodowe i mogą nam służyć przez długi okres czasu, zatrzymując przy tym swój estetyczny wygląd.
Tags:  , , ,