Niekiedy sytuacja przedstawia się tak, że we własnym domu jesteśmy zobowiązani zamontować szambo, gdyż nie ma innego wyjścia

Istnieje do teraz w naszym kraju dużą ilość miejsc, gdzie nie ma gminnej kanalizacji i mieszkańcy są zmuszeni radzić sobie samodzielnie.
Sprawa zakupu oraz montażu szamba zazwyczaj dotyczy jedynie domków jednorodzinnych.

dodatek

Autor: MKM
gry

Autor: Wolfgang Lonien
Źródło: http://www.flickr.com
Wesele pod namiotem

Autor: www.flickr.com
Źródło: www.flickr.com
Nowe osiedla miejskie bywają już podłączone do miejskiej kanalizacji. Jednak stare domu, a w szczególności te, które znajdują się w wioskach, nie mogą liczyć na taki komfort. Jednak przecież wszyscy powinni odprowadzać jakoś ścieki. I określenie gdzieś nie jest tu może dobre, bo przepisy szczegółowo regulują jakie szamba musimy kupować, jaką muszą mieć szczelność i jak często należy je czyścić. Należy posiadać na to potwierdzenie z paragonem. W innym przypadku można wpaść w tarapaty w momencie kontroli. Zatem okres, kiedy ściek płynął rurą do gnojówki, powoli odchodzą w zapomnienie. I tak powinno być, ponieważ przecież jest już XXI wiek.

Zaciekawił Cię nasz wpis? Wejdź więc do kolejnego zagadnienia i czytaj system przeciwpożarowy mercor do woli o interesujących Cię kwestiach.

Szamba zakłada i czyści profesjonalna spółka. Nie powinniśmy tego robić samodzielnie. Jeżeli posiadamy dużą rodzinę, to warto kupić większe gabaryty. Musimy też postawić na cenione firmy, aby szambo było szczelne. W tym celu niezbędne wydaje się być to, by było wyprodukowane z najlepszej jakości materiałów (może być to przykładowo beton). Najlepiej będzie, jeżeli wyszukamy spółkę, która sprzedaje szamba z atestem i naprawdę długą gwarancją (choćby do 6 lat).

Istotne jest też regularne oczyszczanie szamba.
Każda działka w Polsce musi posiadać rozwiązaną sprawę odprowadzanie ścieków — do gminnej kanalizacji albo do prywatnego szamba.