Prowadzenie firmy to wielkie wyzwanie. Bez świetnej znajomości prawa trudno mu podołać

Wielu ludziom wydaje się, iż prowadzenie firmy to bułka z masłem, a ludzie, którzy pracują na swoim, złapali Pana Boga za nogi i tylko czerpią korzyści z harówce swoich pracowników.

mieszkanie - wizja

Autor: You Tube – Tomasz Szafarek
Źródło: http://www.flickr.com
rzeczywistość nijak się ma do tych wyobrażeń. osoby decydujące się na prowadzenie własnego przedsiębiorstwa muszą codziennie walczą z problemami, o których nie ma pojęcia etatowy PRacownik. Co więcej ludzie Ci muszą wykazywać się doskonałą znajomością aktualnych przepisów prawa pracy oraz prawa podatkowego.
Budowa murka oporowego i ścieżki

Autor: The County Clerk
Źródło: http://www.flickr.com/photos/17548490@N00/1348888806/
Nie da się ukryć, iż prawo nie jest prostą dziedziną, a podążanie za ciągłymi zmianami przepisów i trudnym językiem prawniczym, wymaga wiele wprawy i dobrego przygotowania. Naturalnie można zatrudnić ekspert w zakresie podatków, ale to wiąże się ze znaczącym podniesieniem comiesięcznych nakładów na prowadzenie działalności gospodarczej. Jeśli nie możemy sobie na to pozwolić, musimy sami nauczyć się, jak wysokie będą odsetki od podatku (sporo więcej zobaczysz pod tym adresem), którego nie opłaciliśmy w terminie lub ile wynosi ZUS składka (więcej o autorze).
Podobny ogrom informacji do zapamiętania czeka na nas w dziedzinie prawa pracy.

Nie ma znaczenia, czy zatrudniamy kilkunastu pracowników czy jednego, znajomość przepisów kodeksu pracy powinna być dla nas obowiązkowa. Jako pracodawca musimy wiedzieć, ile pieniędzy należy się pracownikowi za niewykorzystany urlop (przejrzyj pełną propozycję pod adresem), do ilu dni wolnego na żądanie ma prawo i jaki okres wypowiedzenia obowiązuje przy której z umów.