Sprzęt dla osób, które nie mają możliwości poruszać się o własnych siłach

Czasy, gdy wózek inwalidzki był prostym i niepraktycznym krzesłem na kółkach, są już historią. Teraz producenci starają się, aby osiągalna technologia w największym stopniu ułatwiła żywot osobom poszkodowanym przez los.
Wózki inwalidzkie są osiągalne w wielu modelach. Dobór należytego jest zależny od poziomu ułomności.

łazienka z toaletą

Autor: Urbane Apartments
Źródło: http://www.flickr.com
Dla osób, które mają możliwość się poruszać na własną rękę choćby na małych odległościach, niezwykle praktyczne mają szansę okazać się wózki inwalidzkie składane. Ich największą zaletą jest przystosowanie do transportu, czyli mała waga, zdejmowane koła i cienka, zginana rama.

Manualnie napędzane wózki inwalidzkie o wielkich kołach, są poświęcone dla osób, jakie prowadzą bardziej aktywny tryb życia. Wózki inwalidzkie elektryczne, to opcja dla osób, które nie chcą, czy też nie zdołają korzystać z pomocy asystenta, lecz chcą zachować niezależność poruszania się i niezależność. Takie wózki są stosowne dla osób, które mają mało funkcjonalne dłonie.

Przy doborze wózka, najważniejsza jest naturalność poruszania się i komfort. Istotne jest, żeby niesprawne części ciała były należycie wsparte, umożliwiając w miarę możliwą wygodę. Wytrzymałość wózków na ogół jest bardzo dobra, bowiem jest to sprzęt medyczny, musi on spełniać ustalone normy.Sprawdzoną witrynę możesz znaleźć tutaj: sklep.starszaki.pl.

starsza osoba

Autor: Erich Ferdinand
Źródło: http://www.flickr.com

Tak samo jak wózek, też wkładki ortopedyczne powinno się przystosować indywidualnie. O tym, jakie wkładki potrzebujemy, rozstrzyga lekarz ortopeda.

Zaabsorbował Cię ten materiał? Jeśli tak, to przeczytaj dodatkowo ten świetne źródło (http://www.medimix.pl/dezynfekcja-rak-i-skory). Przekonaj się, to również okaże się dla Ciebie wartościowe.

Można też takie badanie przeprowadzić w gabinecie podologicznym. Dobrze dobrane wkładki ortopedyczne modyfikują ustawienie stóp, wspierają pracę kolan, bioder i kręgosłupa. Osłabiają obciążenie i przemęczenie nóg, poprawiają ułomności postawy, pomagają także pozbyć się bólu kręgosłupa.

Wkładki ortopedyczne poprawiają rozkład kości, który je podtrzymuje, wobec tego wyrównywanie wad stóp wykonalna jest przeważnie u dzieci i młodzieży. Zwykle używanymi są wkładki na płaskostopie. Polepszają komfort chodzenia u ludzi z platfusem podłużnym i poprzecznym. Niezależnie od tego, które wkładki ortopedyczne używamy, powinno się mieć na uwadze to, że buty należy dobrać do wkładek, a nie na odwrót.