Reklama w autobusach – dlaczego cechuje się teraz tak dużym zainteresowaniem?

Korzystanie z komunikacji miejskiej w dużych miastach odznacza się dużym zainteresowaniem. Niestety, koszty utrzymania samochodu, kompletu opłat, które są związane z jego posiadaniem i przede wszystkim – ceny paliwa, powodują, że niewiele osób stać jest na to, aby poruszać się tylko samochodem. Co więcej, zdarza się, że dla autobusów miejskich, na przykład w Warszawie, wytyczone są odpowiednie pasy ruchu, w ten sposób mogą się one poruszać zdecydowanie szybciej.

autobus

Autor: The Second Plant with Mike
Źródło: http://www.flickr.com
Niekiedy, dużo szybciej niż samochód. Autobusy z tego powodu każdego dnia transportują tysiące ludzi. Nie można się dziwić, że specjaliści od marketingu wcześnie wykryli tę niszę promocyjną. Wobec tego, reklama w autobusie odznacza się dziś naprawdę dosyć dużą popularnością. Jakie jej formy są proponowane?
Najczęściej reklama jest wyświetlana na odpowiednich monitorach, jakie funkcjonują w nowoczesnych autobusach – KLIK. Poza reklamami, wyświetlane są na nich również ciekawe informacje, w związku z tym dużo osób śledzi je podczas jazdy, w szczególności jeżeli jest ona dłuższa. Co więcej, w autobusach zazwyczaj można znaleźć specjalne ramki, w jakich znajdują się reklamy. Ich powierzchnia nie jest duża, jednak wystarczająca, żeby zmieścić wszystkie najistotniejsze informacje. Wielkie pole do popisu dają także szyby autobusów, jakie z powodzeniem mogą być obklejane reklamami. Najczęściej, reklamy są widoczne z zewnątrz, kiedy autobus przejeżdża przez miasto, nie blokują jednakowoż widoku pasażerom, co jest naprawdę komfortowym rozwiązaniem. Koszty reklamy zależą od czasu jej ekspozycji. Często zdarza się również, że zarząd transportu proponuje konkurencyjne rabaty, gdy dany klient zdecyduje się na skorzystanie z pakietu reklamowego. Możliwości jest rzeczywiście dosyć dużo, tym samym każdy będzie potrafił odnaleźć rozwiązanie, jakie odpowiada posiadanym funduszom.

Interesujesz się owym tematem? Przeczytaj więc dalej pizza gdańsk o tym wątku w kolejnym tekście, który dla Ciebie opracowaliśmy. Myślimy, że Ci się podoba.

przykładowa reklama outdoorowa

Autor: Alan Stanton
Źródło: http://www.flickr.com
Czy reklama w autobusie jest faktycznie skuteczna? Naturalnie. Każdego dnia autobus przewozi rzeczywiście dużo osób, które chcąc nie chcąc, zwrócą uwagę na obecną reklamę i być może się nią zainteresują. Ogromne znaczenie posiada również reklama zewnętrzna, na szybach autobusu – . Dziennie pokonuje on długie trasy w różnych dzielnicach miasta, toteż reklama jest obserwowana przez ogromną liczbę osób i działa skutecznie na ich percepcję.